Skoraj dva milijona podpisov za ogrožene posameznike

Objavljeno: 23.04.2013
Maraton pisanja apelov 2012 je bil spet maraton rekordov - v 77 državah smo zbrali 1 913 391 pospidov za 12 primerov. V Sloveniji smo zbrali 10 266 podpisov, skoraj polovico v 48 osnovnih in srednjih šolah, kjer so k sodelovanju povabili tudi svoje taborniške kolege, posneli filmček v svojem fotografskem krožku,spregovorili o akciji v oddaji Dobro jutro ter v lokalnih in šolskih časopisih. Hvala vsem učiteljicam in učiteljem, ki ste nad pisanjem pisem navdušili svoje učence.
Že zdaj vabljeni, da se nam pridružite tudi v Maratonu pisanja apelov 2013. Zakaj? Ker apeli delujejo! V dveh primerih se je položaj izboljšal: januarja 2013 so kitajske oblasti Gao Zhisengu dovolile, da ga je po devetih mesecih lahko obiskala družina, mladi iz združenja Girifna pa so sporočili, da po maratonu prejemajo manj spletnih napadov s strani oblasti.
O tem, da apeli delujejo, pričajo tudi besede ljudi, ki so bili deležni vaše in naše podpore.
Ana Montila, žena Juana Almonte Herrera, člana organizacije Dominikanski odbor za človekove pravice, ki je pogrešan od leta 2009, ko ga je aretirala policija nam je sporočila:
»S temi pismi in karticami sem prejela najlepše božično darilo v teh treh letih odkar sem izgubila
moža. Hvala vam, ker s tem ohranjate spomin nanj in ste zanj povedali vsemu svetu. Zahvaljujem se
vsakemu posamezniku, ki si je vzel čas in delil mojo bolečino.«
Tole pa je odziv Claudie, iz skupnosti iz ulice Coastei street v Romuniji, ki je bila prisilno izseljena:
»Najlepša hvala vsem za lisma, ki so bila poslala županu in prav tako za pisma solidarnosti, ki smo jih prejeli mi. Čutimo veliko podporo in smo samozavestni, da bomo z vašo podporo iz vsega sveta uspeli. Ne obupamo, ker vemo, da nam toliko ljudi stoji ob strani v našem boju za pravico. Res smo ganjeni, ko vidimo, da ljudje iz vsega sveta mislijo na nas. Hvala vsem iz dna srca.«
Župan mesta Cluj je 19. decembra 2012 javno spregovoril o položaju romske skupnosti in napovedal rešitve.